top of page

Yiğit Yazılım

Geleceği kodlar...

Hesap Silme İşlemleri

logo.png

Döviz ve Altın Kurları

screenshot-2023-09-22_15.07.08.582.png
screenshot-2023-09-22_15.12.40.942.png

Öncelikler bilmenizi isteriz ki, aşağıdaki verileriniz süresiz olarak saklanır ve talebiniz doğrultusunda silinir.

e-posta adresi, parola, kullanıcı adı, doğum tarihi, meslek (isteğe bağlı), Yaşadığınız yer (isteğe bağlı), Etkinlik bilgileriniz (beğenme, şikayet, uyarı, gönderilen mesaj sayısı), yaptığınız yorumlar.

Hesap Silme İşlemleri

Merhaba sevgili kullanıcımız, eğer uygulamadan sıkıldıysanız veya uygulamayı kullanmaya devam ediyor fakat mesajlaşma alanını artık kullanmak istemiyorsanız, hesap oluştururken girdiğiniz tüm kişisel verileriniz ve hesap bilgilerinizin tamamen silinmesini istiyor olabilirsiniz. Hesap bilgileriniz silindiğinde uygulamayı kullanmayı devam edebilirsiniz, Fakat varlık ekleme ve mesajlaşma alanını artık kullanamayacağınızı bilmenizi isteriz.

 

Hesap silme işlemini iki yöntem ile kolayca yapabilirsiniz.

1. Yöntem, uygulama içerisinde profil bilgilerinize girip hesap sil butonuna dokunarak.

2.  Yöntem ise, web sitemizin her sayfasında bulunan, sağ alt köşedeki mesajlaşma alanından siz kullanıcılarımıza hizmet veren destek ekibimize hesabınızın silinmesi talebinde bulunarak.

Gelin bu iki hesap silme yöntemini daha detaylı inceleyelim...

1) Uygulama Üzerinden Hesap Silme

Uygulama üzerinden hesabınızı silme işlemi oldukça basittir. Öncelikle oturumunuzun açık olup olmadığını kontrol edin. Eğer uygulama içinde oturumunuz açıksa, sağ üst köşede profil resminiz görüntülenir. Profil resminiz üzerine tıklayarak, Kullanıcı Profili sayfasına giriş yapın.

oturum_acilmis.png

Eğer oturumunuz açık değilse, sağ üst köşede profil resminiz yerine, aşağıda gösterildiği gibi kullanıcı simgesi görünür. Kullanıcı simgesine tıklayın ve oturum açma sayfasına gidin. 

oturum_acilmamis.png

Aşağıda gösterildiği gibi. Hesap oluştururken giriş yaptığınız e-posta adresiniz ve belirlediğiniz parolanız ile uygulama içinde oturum açın. 

oturum_acma_sayfa.png

Profil resminizin üzerine dokunduğunuzda veya yeni oturum açtığınızda, aşağıda gösterildiği gibi, Kullanıcı Profili sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu alanda profil bilgi penceresinin sağ üst köşesinde yer alan kırmızı çarpı simgesine dokunun.

profil_silme_buton.png

Kırmızı çarpı simgesine dokunduğunuzda, aşağıdaki gibi bir bilgilendirme penceresi karşınıza çıkar. Eğer bu alana yanlışlık ile girerseniz İPAL butonuna basarak pencereyi kapatabilirsiniz. Gerçekten hesabınızı silmek istiyorsanız. Parolanızı girmeli, "Silmeyi onaylıyorum" kutucuğunu işaretlemeli ve "HESABIMI SİL" yazan kırmızı butona dokunmalısınız. Unutmayın hesabınızı sildiğinizde tüm kişisel ve kullanıcı verileriniz sistemden tümüyle silinir.

hesap_silme_onayi.png

Hesap silme işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştiğinde, açılış sayfası olan Döviz Kurları sayfasına yönlendirilirsiniz. sağ üst köşede profil resminiz yok olur, oturumu kapattığınızda olduğu gibi sağ üst köşede kullanıcı simgesi yer alır.

screenshot-2023-09-22_15.12.40.942.png

Eğer hesap silme işlemi gerçekleştirilirken aşağıdaki gibi bir hata penceresi ile karşılaşırsanız, hesap bilgilerinizin silinmesi esnasında bir problem meydana gelmiş demektir. Böyle bir problem yaşadığınızda web sitemizin sağ alt köşesindeki mesajlaşma alanından problemi belirterek, destek ekibimizden yardım talep edebilirsiniz.

hesap_silme_hata.png

Uygulama içinden hesabınızı silme işlemini, yukarıdaki talimatlara uyarak kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

2) Web Sitemiz Üzerinden Hesabınızı Sildirmek

Eğer uygulamayı mobil cihazınızdan kaldırdınız, fakat hesap bilgileriniz hala aktif ve hesabınızın silinmesini istiyorsanız, tekrar uygulamayı, mobil cihazınıza yüklemeye gerek kalmadan, Web sitemizin mesajlaşma alanından (Sağ alt köşede) siz kullanıcılarımıza hizmet veren destek ekibimize ulaşarak, hesabınızın silinmesini talep edebilirsiniz.

Hesabınızın silinmesini istediğinizde, Silinmesi talep edilen hesap bilgilerinin size ait olduğunu teyit etmemiz amacıyla, Adınız, E-posta adresiniz, Doğum tarihiniz gibi bazı kişisel bilgileriniz sizden istenebilir. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda, en kısa sürede sistem üzerinden gerekli incelemeler yapılarak, hesap bilgileriniz silinir ve size bilgi verilir. 

Bu yöntemi kullanarak ta Hesap bilgilerinizin silinmesini sağlayabilirsiniz. 

bottom of page